prawojazdywarszawa.plprawojazdywarszawa.pl



Forum prawo jazdy Warszawa Strona Główna Forum prawo jazdy Warszawa
Forum o nauce jazdy, prawie jazdy w Warszawie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIE POLECAM SZKOŁY CEZAR Warszawa ul. Towarowa 22
Autor Wiadomość
azka 

Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-08-10, 11:31   NIE POLECAM SZKOŁY CEZAR Warszawa ul. Towarowa 22

Minęło już sporo czasu od mojego kursu w szkole Cezar, o egzaminie na prawo jazdy też już zapomniałam, ale czytam zbyt dużo pochlebnych opinii na temat tej szkoły i wprost nie chce mi się uwierzyć, że piszą je kursanci. Wiadomo, że jest też wielu zadowolonych, ale postanowiłam ostrzec przed tą szkołą, zresztą za ten ich żałosny kurs należy im się mała zemsta.

Na wstępie zaznaczę jednak, że są osoby, które mają dryg do jazdy i przystępują do kursu z nutką ciekawości, lekkiego stresu. Są też jednak osoby, które boją się jazdy za kółkiem, podchodzą do tego pesymistycznie. Ja należę do tej drugiej grupy.

Moim instruktorem został Pan Jakubowski, niby miły, jednak na lekcji wytwarzana była taka atmosfera, że przed każdą z nich cała się trzęsłam, często gasł mi samochód - tak mi się noga ze stresu trzęsła na pedale. Pan Jakubowski przez pierwsze 8godzin kursu z nim (bo w międzyczasie miałam jeszcze lekcje z Panem Andrzejem, ale o tym za chwilę) cały czas trzymał mi kierownicę, przez co ja miałam problem z jej wyczuciem! Nie mówiąc już o tym, że przez pół kursu jeździłam właściwie tylko po placu manewrowym. Wracam do Pana Andrzeja, z którym miałam bodajże 5 i 6 godzinę kursu, czyli byłam już po 4 godzinach z Panem Jakubowskim (tylko plac) i powiedziałam Panu Andrzejowi, że jeszcze sama nie wyjezdzałam na miasto (na plac dowoził mnie Pan J., oczywiście w korkach trwało to 30-40minut). Pan Andrzej mnie wyśmiał, kazał mi wsiąść za kółko i jechać i....pojechałam, sama! Pan Andrzej właściwie mi nie pomagał, chyba, że nastąpiła taka konieczność. Generalnie był bardzo spokojny, przyjazny, jeździło mi się z nim super te dwie godzinki. Ale kolejna lekcja to powrót do Pana Jakubowskiego, tym razem już sama jechałam po mieście, ale oczywiście Pan J. trzymał mi kierownicę, ja nie mogłam swobodnie manewrować. porażka, ponownie "cofnęłam się w rozwoju".
Myślicie czemu na początku nie zmieniłam instruktora? Otóż w szkole cezar nie jest to taka prosta sprawa ze względu na ich terminy, na jazdy trzeba się umawiać niemal z 3-tygodniowym wyprzedzeniem i jeszcze jak ci rzucą jakąś godzinę, to musisz sie dostosować, bo jak nie, to czekaj kolejny tydzien. Ja mimo tego, że musiałam się zwalniać czesto z pracy, kurs robiłam ponad pół roku!
Dodam, że w trakcie kursu miałam jeszcze 3 razy instruktora "na zmianę", bo Pan J. nie mógł. Raz trafiłam na Michała (nie pamiętam nazwiska, ale kazał sobie mówić na "ty") - świetny instruktor, strasznie śmieszny, cierpliwy, inteligentny facet. Z nim też mi się jeździło "na luzaku". Miałam też nieprzyjemność trafić na szefa tego ośrodka jazdy, czyli Pana Grzegorza - największego olewacza z jakim miałam do czynienia. Właściwie cały czas wisiał na telefonie, kursantem nie był w ogóle zainteresowany. Miny robił takie jakby ta praca była dla niego najgorszą karą. Przeprowadzał on tez mój egzamin wewnętrzny, którego oczywiście nie zdałam. Pretensji nie mam, bo na tej 30. godzinie jezdzic jeszcze nie umiałam, ALE JAK MIAŁAM POTRAFIĆ JEZDZIC SKORO WIEKSZOSC CZASU NA PLACU MANEWROWYM KAZANO MI SIE UCZYC. Musiałam oczywiscie dokupic jazdy doszkalające i tu własnie zahaczymy o temat CENY KURSU. Wydaje wam się, że najtaniej w Warszawie? to ściema, większość kursantów musi dokupić jazdy doszkalające, żeby dostać karte, wiec i tak wychodzi tak jak w innych szkołach. Jazdy doszkalające chciałam mieć z Michałem, udało się tylko raz...resztę miałam z Panem Grzegorzem....
Po kursie nie czułam się, że potrafię jezdzić, ale zapisałam się na egzamin, zeby jakoby sprawdzić swoj poziom stresu i w ogole zobaczyc jak to wszystko wygląda. Oczywiście nie zdałam.

Postanowiłam zapisać się do innej szkoły na jazdy doszkalające. Wybrałam SZKOŁE EXPERT. Moim instruktorem został Pan Marek Wójcik i to był dopiero strzał w dziesiątkę. W ciągu kilku godzin jazdy z Panem Markiem nauczyłam się dużo dużo więcej niż w trakcie całego kursu w cezarze. Dzięki Panu Markowi nabrałam więcej pewności siebie za kółkiem i za drugim razem bez problemów zdałam egzamin na prawo jazdy.

Co ważne, instruktorzy szkoły Expert zwykle dojezdzaja w umówione miejsce, a w cezarze zaczynasz i konczysz na towarowej 22, bo juz czeka kolejny kursant, liczy sie tylko kasa, instruktorzy pracuja jak maszyny, oczywiscie lekcje zwykle zaczynasz z 5-10 minutowym opoznieniem, a kończysz 10 minut przed czasem.

Jeśli zatem chcecie wybrać się do Cezara na kurs, STANOWCZO ODRADZAM.
 
     
klarrra 

Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-08-22, 20:50   Jesteś z konkurencji czy co?

Wszystko to nie prawda!!! Ja zdałam za PIERWSZYM razem (w marcu br.), a dodam, że nigdy wcześniej nie prowadziłam samochodu i dokupiłam przed samym egzaminem tylko 3 dodatkowe jazdy. POLECAM p. Jacka. :)
 
     
mszewczyk 

Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-05, 21:57   Moja mała refleksja

Dziś, tj. 05.09.2012, zdałem egzamin za pierwszym razem. Przed przystąpieniem do szkolenia w OSK Cezar nigdy nie prowadziłem pojazdu silnikowego! W przeciwieństwie do azka, moja ocena na temat ww. ośrodka jest bardzo pozytywna. Na swoim przykładzie z czystym sumieniem polecam ośrodek osobom, które nigdy nie miały okazji prowadzić samochodu. Pozdrawiam.
 
     
Naaataaalkaaa

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-09-14, 00:51   

Witam.
Ja zdałam za pierwszym razem! Miałam jakieś pojęcie o prowadzeniu auta aczkolwiek wszystko i tak było źle. W Cezarze z instruktorem Jackiem nauczyłam sie wszystkiego od podstaw. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły ponieważ, naprawde można się wiele nauczyć. I oczywiście zdać za pierwszym razem :D Ja? POOOLEEEEECAM.
_________________
Nataaalka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Nauka jazdy Warszawa - Nauka jazdy Warszawa | prawo jazdy Katowice
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9